На фронтальній стороні темно-сірого каменя висотою 120 см нанесено напис «Токто», на зворотному - «Республіка Корея», а на бічній грані є напис про нещодавнє відвідання островів південнокорейським президентом Лі Мен Баком, яке викликало різко негативну реакцію Японії і призвело до серйозного ускладнення відносин між двома країнами.

«Монумент на Токто, який виражає волю народу, стане символом корейського суверенітету і прагнення захищати острови», — заявив в ході невеликої церемонії міністр урядової адміністрації та безпеки Мен Хен Ґю.

Спочатку церемонію відкриття монумента запланували на минулу середу, коли Південна Корея в 67-й раз відзначала День визволення від японського колоніального панування (1910-1945), однак її довелося перенести через погану погоду.

Після відвідин островів Лі Мен Баком офіційний Токіо запропонував Сеулу разом розглянути питання про приналежність островів в Міжнародному суді ООН, на що Південна Корея відповіла відмовою, назвавши його «абсолютно не вартим уваги».
Тепер уряд Японії має намір звернутися зі скаргою до Міжнародного суду ООН в односторонньому порядку, тим самим прагнучи зобов'язатиПівденну Корею надати суду пояснення з приводу відмови вирішувати суперечку навколо островів Токто в судовому порядку.

На такі заходи Токіо готове піти, якщо Сеул не відповість на його пропозицію розв'язати суперечку навколо Токто в міжнародному суді на основі обопільної згоди.

Таким чином, як вважають у Сеулі, Японія хоче показати світовій спільноті, що у Південної Кореї немає реальних доказів того, що острови дійсно є споконвічно корейською територією.

Додамо також, що Північна Корея підтримує у цій суперечці Південну Корею.

Джерело: ИТАР-ТАСС