Авторська хроніка четвертого тижня моди Lviv Fashion Week, що з 23 по 25 жовтня провітрювався у Палаці мистецтв на Коперніка.

23 жовтня день перший

Перший і, на жаль, провальний. Попередній тиждень моди був організований набагато прогресивніше та й місце для його проведення було однозначно кращим. Фактично, покази проходять на вулиці і місць для усіх глядачів просто не вистачає. Якщо на це ще можна було дивитись крізь пальці, то відвертий провал організаторів із освітленням просто вразив.

Під час першого показу три рази від перенавантаження падала напруга. А згодом, взагалі, безслідно зникла і зал впав у довгу, майже 1,5 годинну темряву. Обурені відвідувачі почали залишати свої місця та йти на інші, більш яскраві адреси. Також можна згадати про перманентну проблему з музичним супроводом. Схоже на те, що організатори заходу пошкодували коштів на Lemberg. І ще не відомо, чи з кризових причин.

Поціновувачів моди здивував набір моделей, які вбрано ходили подіумом. Деяких з них дуже важко назвати моделями. Були вони, якісь зовсім ніякі, як на чоловіче око. Більше схожі на жертв атомної війни, аніж на чарівних представниць найкращої половинки людства. Не всі звичайно, але все ж.

З показів приємно вразив лише перший -  показ молодих модельєрів з різних країн. Поляки не залишили по собі жодних емоцій, відверто розчарували, як представники Євросоюзу. Третій показ був кращим, ніж у поляків, надихнув цікавим креативом, але не настільки, щоб забути усі негаразди першого дня Lviv Fashion Week.

24 жовтня день другий

Після повного фіаско першого дня, бажання відвідати Палац мистецтв зникло, але з надією на диво доводиться підніматися з теплого дивану і летіти на світло Lviv Fashion Week. Проблеми з освітленням було вирішено. Робота спокійно закипіла креативом. Й тепер без пригод та несподіванок уся увага була прикута до дизайнерів.

Показ дизайнерів Стецик & Болдирєва кардинально відрізнявся від інших. Концепція показу була витримана до фінішного акорду. Їх моделі не просто монотонно походжали подіумом з кислими від осінніх яблук таблоїдами, а грали "маленькі сценки". Після завершення "сценок" усмішка моделі ще довго не зникали з її обличчя, а здивуванню публіки від такої чарівної деталі в цю епоху консюмеризму не було меж.

Колекція француза Крістофа Ле Бо вразила всіх присутніх львів'ян та гостей столиці. "Француз є француз" – вперто зринала у свідомості ця думка. Згодом, стало відомо, що на створення деяких вечірніх суконь його надихнув наш Львів.

Найбільшою несподіванкою для всіх стала колекції Роксолани Богуцької, що була створена під впливом творчості Альфонса Мухи. Згадуючи не дуже вдалий показ весна / літо 2009, нічого особливого не очікувалось, але колекція Богуцької виявилась просто шикарною. Люди аплодували стоячи. Засипали подіум квітами. Богуцька була на сьомому небі від такої реакції поціновувачів моди.

25 жовтня день третій

Останній день тижня моди у Львові організатори обіцяли зробити більш цікавішим. Родзинкою третього дня повинен був стати показ дизайнера з Лівії Rabia ben Barka і ніщо так прозоро не віщувало біди. Аж раптом на сцені з'явилася мегавідома "зірка" Павло Табаков. І його вихід був настільки фанерним, а від того, ще більш несподіваним на цьому святі життя, що більша частина залу сиділа з великими ошелешиними очима і напружено гадала, що ж це за Супермен з відкритими на зустріч софітам обіймами.

Як стало відомо, Павло Табаков – переможець телепроекту "Шанс", співпрацює з дизайнером Оленою Романовою, чий показ, в унісон виступу Табакова, був абсолютно нецікавим та одноманітним.

На показі колекції гостя Rabia ben Barka прогнозованого дива не сталось. Публіка просто не зрозуміла дизайнера. Зовсім інший менталітет у цих лівійців. І наші любі споживачі дорогих брендових бутиків – також активно у цьому напрямку працюють.

Lviv Fashion Week закінчився. Очікуваного рівня ми так і не побачили. Організатори обіцяли, що наступного року буде краще. Будемо сподіватись, а поки засмучено ставимо цю важку крапку.

ФОТО

ВІДЕО