Білий дім припинив боротьбу з Конгресом з питання про виділення міжнародної допомоги в розмірі 4 мільярдів доларів і дозволить витратити ці гроші.

Президент Дональд Трамп хотів урізати витрати на допомогу іноземним державам, вважаючи їх порожньою і непотрібною тратою, однак відступив, коли стало ясно, що деякі ключові законодавці рішуче проти такого кроку.

«Президент чітко дав зрозуміти, що в сфері міжнародної допомоги є непотрібні і зайві витрати, і нам потрібно бути мудрішими при розподілі бюджетних коштів, – сказав Голосу Америки представник Білого дому. – Ось чому він попросив свою адміністрацію вивчити варіанти, як це можна зробити».

Однак після того, як і демократи, і республіканці виступили проти спроб Білого дому заморозити вже виділені Конгресом кошти, адміністрація поступилася.

«Очевидно, що в Конгресі багато людей, які не готові підтримати скорочення непотрібних витрат», – заявляють в Білому домі.

Деякі радники Трампа хотіли урізати міжнародну допомогу, щоб продемонструвати фіскальну дисципліну після того, як Трамп підписав дворічний план по держвидатків на 2,7 трильйона доларів.

Однак спікер Палати представників Ненсі Пелосі заявила, що замороження коштів порушила б «сумлінну дух» домовленості по бюджету.

Двоє республіканців, сенатор Ліндсі Грем і конгресмен Хел Роджерс, заявили, що заморозка міжнародної допомоги завдала б «значної» шкоди національній безпеці і зусиллям у сфері боротьби з тероризмом, а також ускладнила б майбутні бюджетні переговори між Білим домом і Конгресом.

Трамп висловив дещо неоднозначну позицію.

«Ми даємо мільярди доларів країнам, яким ми не подобаємося, навіть трохи, – сказав президент журналістам минулого тижня. – І я скорочую ці витрати. Ми щойно представили пакет ще на 4 мільярди доларів. І в деяких випадках я бачу ситуацію з обох сторін. А в деяких випадках мова йде про країни, яким нам не слід було б давати гроші».