Reuters інформує, що тепер документ повинен підписати президент Трамп. 

Суть найважливішої зміни у тому, що президент США не зможе скасувати санкції або вивести з-під обмежень конкретних осіб особистим указом, як це було раніше. Тепер для будь-якого ослаблення потрібно пройти через процедуру узгодження в Конгресі. Важливо, що прийняті раніше санкції також не підлягають скасуванню. 

Відповідний документ забороняє приватні інвестиції понад $ 10 млн в російські приватизаційні операції, що приносять «несправедливу вигоду» чиновникам, їхнім партнерам чи родичам. До всього, забороняється інвестувати понад $ 5 млн на експортні нафто - і газопроводи. Законопроект ще й скорочує термін надання кредитів для російських нафтогазових компаній до 60 днів замість нинішніх 90, а для банків – з 30 до 14 днів. Заборона інвестицій в нафтогазові проекти торкнеться тільки нових проектів на шельфі, в Арктиці і на сланцевих родовищах. Розширюються і посилюються секторальні санкції у залізничному, металургійному і гірничодобувному секторах.

Також додано пункт, згідно з яким очільник США повинен буде надавати Конгресу щорічні доповіді про російських мільярдерів і їхню близькість до президента РФ Володимира Путіна. Однак нові санкції не повинні торкнутися співпраці Росії і США в космосі і завдати шкоди НАСА.

Натомість санкції торкнуться дев'яти проектів: Балтійський СПГ, «Блакитний потік», «Північний потік» і «Північний потік-2», розширення заводу СПГ «Сахалін-2», трубопровід Каспійського консорціуму, Південно-кавказький газопровід, родовища Шах-Деніз і Зохр.

 

«Вголос»