ЛЬВІВ, 24 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Конкурсна комісія з визначення інвестора з комплексної переробки сміття у Львові та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища не винесла рішення через протест прокурора м. Львова.

Протест прокурора стосується ухвали сесії Львівської міської ради від 24 травня, якою затвердили Концепцію впорядкування системи поводження з відходами, — передає кореспондент Presstime.

У протесті прокурора йдеться про те, що органи місцевого самоврядування затверджують програми, а не концепції. „Концепція впорядкування системи поводження з відходами, носить суто інформаційний та декларативний характер, з її змісту не вбачаються шляхи вирішення проблеми, не розроблено конкретних заходів та не встановлено контролю за їх виконанням”, — йдеться в протесті прокурора, який винесено 20 вересня.

Також прокурор має зауваження до полігону відходів „Збиранка”. „Полігон перебуває у постійному користуванні ЛМКП „Збиранка”, яке є власністю Львівської міської ради. Таким чином, право розпоряджатися біогазом, який утворюється внаслідок проведення робіт по дегазації сміттєзвалища, тобто використання комунального майна, належить виключно Львівській міській раді. Надання права розпорядження комунальним майном міській конкурсній комісії суперечить вимогам Закону України „Про місцеве самоврядування” та Закону „Про відходи”, — йдеться в протесті прокурора.

Таким чином, прокурор вимагає скасувати ухвалу сесії від 24 травня 2007 року „Про концепцію впорядкування системи поводження з твердими побутовими відходами”.

„Мені прикро, мені боляче, мені образливо! Як людині, яка стільки працювала над цією концепцією”, — прокоментувала протест заступник голови конкурсної комісії Віра Лясковська.

Як повідомляло агентство, попереднє засідання конкурсної комісії з визначення інвестора на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, яке мало відбутися 20 вересня, через можливу відсутність кворуму перенесли на понеділок, 24 вересня.

Нагадаємо, 4 фірми подали заявки на конкурс з на визначення інвестора з комплексної переробки сміття у Львові та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища: „Грінко” (Львів), Екологічна інвестиційно-технологічна компанія (Київ), СЦ-Сервіс-Центр Стрий” та італійська фірма Riciclaggі.

Це вже другий конкурс на рекультивацію сміттєзвалища. Минулого року конкурс не визначив переможця. Цього року Львівська міська рада затвердила концепцію поводження з твердими побутовими відходами, яка покладена в основу проведення нового конкурсу.