Кінопокази ІІІ Київського міжнародного кінофестивалю, який відкриється 17 вересня і триватиме аж до 22 вересня, пройдуть у форматі "open air" та будуть демонструватися на Софійській площі. На відкриття фестивалю запрошено ціла низку європейських режисерів, продюсерів та акторів.

Як зазначають організатори, "родзинкою" цьогорічного кінофестивалю стане прагнення до об'єднання двох видів мистецтва: кіно та музики. До основної конкурсної програми Kievfilmfest'а відібрано 8 повнометражних і 20 короткометражних стрічок з різних країн світу.

Відкриється ж кінофестиваль фільмом петербурзького режисера Ігоря Копилова "Не скажу". Напередодні — 16 вересня — в рамках фестивалю відбудеться відкриття фотовиставки одного із найвідоміших у світі фотохудожників Миколи Гнисюка (пройде у приміщенні музею "Золоті ворота").

Для показу кінофільмів на Софійській площі встановлять найбільший екран за історію українських кінофестивалів. Разом з тим, частину стрічок демонструватимуть у комплексі Золоті ворота. Саме тут, до речі, відбудеться показ фільмів соціальної тематики – це фільми на екологічну тему, захист прав людини. Така акція є результатом спільного соціального проекту кінофестивалю з ООН.

Цікаво, що до художньої ради фестивалю увійшли відомі вітчизняні актори Ольга Сумська, Михайло Голубович, Руслана Писанка, Ніна Ілліна, Лариса Кадочникова, Ада Роговцева, режисери Роман Балаян, Олександр Ітигілов, композитор Володимир Бистряков, письменник Андрій Курков.

Примітно, що цьогоріч володаря гран-прі конкурсу повнометражних фільмів визначатимуть глядачі через інтерактивне голосування.

Вперше Київський міжнародний кінофестиваль відбувався у 2009 році. Тоді в програмі фестивалю було 37 фільмів із 25 країн. Найкращим фільмом визнали картину "Турне" сербського режисера Горана Марковича.