Про це Юрій Михальчишин розповів у коментарі «Вголосу» і пригадав маловідомі факти з біографії отамана та його команди, яка «творила чудеса».

«Євген Коновалець, 27 років. Командир Корпусу Січових Стрільців. Незмінний. Без відпусток і лікарняних. Від загону в 500 багнетів до корпусу в 25000. А потім аж до саморозпуску та демобілізації», – акцентує Михальчишин.

Громадський діяч також пригадує літо 1919 року, коли українська армія під командуванням Коновальця йшла на Київ.

«Коли наша золотоверха столиця вже була майже у наших руках і до мрії можна було доторкнутися, тоді було викарбувано медалі – золоті хрести із написом «Київ наш», але їх ніколи не роздали тим, хто їх заслужив. За крок до перемоги ми спіткнулися, але засвоїли урок – ніколи не можна спинятися за півкроку від мрії», – каже Михальчишин.

А згодом пригадує вбивцю Коновальця Павла Судоплатова, який увійшов у довіру до отамана і у Роттердамі «вручив йому пачку тротилу». На думку Юрія Михальчишина, це сталося через «павутину інтриг, що плела Держбезпека, яка розкладала оточення, вводила агентуру на керівні посади і через наявні оперативні можливості просувала ідіотичні рішення».

«А тоді Коновалець сидить такий з маузером на столі та й пише: «Діяльність мою й моїх колишніх товаришів оплутано такою сіткою найбільших нісенітниць і провокацій, що в сторонніх людей мусіло дійсно зродитися підозріння, коли не тверде пересвідчення, що я й мої товариші якісь польські агенти. Наслідком такої атмосфери, що утворилася кампанією галицького уряду, був приїзд з Чехословаччини одного старшини з дорученням і пляном позбавити мене життя». Нічого не нагадало?..», – підсумовує громадський діяч і запевняє, що Коновалець несе нам, українцям, надію, яку сам не встиг реалізувати.

Разом із цим «Вголос» пригадав кілька висловів отамана Євгена Коновальця, які стали крилатими.

«Як не буде в нас сили, – писав Коновалець, – не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як жеж будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба».

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю».

«Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців».

«Настане час, і не словами будемо з'ясовувати суть невмирущої...».

«Шлях до Львова лежить через Київ».

Нагадаємо, у 125-у річницю від народження національного Героя України Коновальця  вулицями Львова пройшла урочиста хода в супроводі духового оркестру.