Рішення про електронні декларації та декриміналізація корупції – це пряме втручання в управління державою.

Про це у коментарі ІА Вголос сказав доктор юридичних наук, професор Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, академік Національної академії правових наук України Степан Гавриш.

"У КСУ немає безмежних прав діяти у своїх інтересах, прикриваючись Конституцією України. Вони не можуть тлумачити будь-який процес в Україні через конституційні норми. А тому цей суд втрутився у міжнародно-правові договірні стосунки між Україною та Заходом, де основною умовою, а це було записано у договорі про асоціацію із ЄС, – це створення антикорупційних органів та забезпечення їх правовими інструментами від внутрішніх схем.

Другий момент – мова йде про те, що низка антикорупційних законів та рішень, котрі є в Україні – це спосіб управління державною політикою. Це мають робити законно обрані інститути влади – президент, Верховна Рада та Кабмін. Вони формуються внаслідок законних виборів в Україні. А тому з моєї точки зору, Конституційний суд перейняв на себе функцію офіційної влади, порушивши закони України", - зазначив експерт.