Скаргу подали у вівторок, 30 червня, передає «Німецька хвиля». 

«Ми хочемо, щоб закон про прийняття Криму до складу Росії був визнаний неконституційним. Ми домагаємося як мінімум відкритого публічного розгляду», - заявив керівник товариства Михайло Аншаков.

Позиція заявників заснована на положеннях частини 4-ї статті 15-й Конституції РФ, згідно з якою загальновизнані принципи і норми міжнародного права, а також міжнародні договори РФ є складовою частиною її правової системи, причому міжнародне право має верховенство над національним.

«Чинним міжнародним договором між Росією і Україною про російсько-український державний кордон територія півострова Крим, включаючи республіку Крим та місто Севастополь, визначається як частина України. Територіальна цілісність України підтверджується багатьма іншими міжнародними угодами», - підкреслюється в повідомленні на сайті ТЗПС.

Заявники також вважають, що зі вступом закону в силу «відбулося порушення континуїтета, що ставить під сумнів безперервність міжнародних державних зобов'язань Російської Федерації, легітимність нового конституційного ладу Росії, можливість його стабільного існування, відсутність в ньому внутрішніх протиріч».

Нагадаємо, Росія анексувала Крим за результатами нелегітимного референдуму 16 березня. 

Результати референдуму не визнали ні Україна, ні міжнародна спільнота.

Спочатку президент Росії заперечував, що псевдореферендум відбувався за присутності російських військових заявляючи, що озброєні люди у формі – це місцева самооборона. Однак 17 квітня Президент Росії Володимир Путін нарешті зізнався, що за спинами так званої самоборони Криму були російські військовослужбовці.