11 січня у Львові представники правоохоронних органів провели обшуки в осіб, які ймовірно причетні до погроз життю та здоров’ю представнику Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Правоохоронці підозрюють, що до справи причетні особи, які надають «послуги із виготовлення» Карти поляка.

Про це пише видання "Львівський портал" із посиланням на власні джерела у прокуратурі Львова.

Повідомляється, що обшуки відбулися на підставі ухвали суду у справі, порушеній прокуратурою Львова щодо погроз життю та здоров’ю консулу Республіки Польща у Львові. Зокрема, справа порушена за ч.1, ст. 129 Кримінального кодексу – «погроза вбивством».

За інформацією видання, обшуки відбулися в одній із львівських квартир багатоповерхового будинку на вул. Любінській, 157. Правоохоронці підозрюють, що до погроз представнику дипломатичної установи можуть бути причетні двоє львів’ян (матір зі сином), які надавали «послуги» з виготовлення Карти поляка.

Ймовірно, зазначає ЗМІ, саме через відмову видавати Карти поляка львів’яни вдались до погроз консулу Польщі. При цьому зловмисники надсилали погрози на електронну пошту представнику дипустанови з фейкового акаунту поштовика Gmail.

Як вказано на офіційному сайті Генерального консульства Республіки Польща у Львові, керівником відділу «Карти поляка» є консул Ірена Нагурська.

Водночас мешканці багатоповерхівки на вул. Любінській, в одній з квартир якої проводили обшуки, розповіли "Львівському порталу", що правоохоронці повідомили власників квартири про рішення суду, яке дає їм право на обшук. Втім щоб його провести, довелось протягом трьох-чотирьох годин власників просити відчинити двері.

Зрештою правоохоронці були змушені різати вхідні двері болгаркою. На місце також викликали наряд поліції та «швидку». Під час обшуків було вилучено оргтехніку, кілька десятків тисяч євро та кошти в іншій іноземній валюті.

«У тій квартирі проживає матір зі сином. Їй поза 50 років. Її син колись працював в поліції і займався видачею дозволів на користування зброєю. Їх обох знає весь будинок, вони поводять себе не дуже адекватно. Жінка, до прикладу, може взяти і порозкидати сміття на сусідніх поверхах або збирає квитанції інших мешканців будинку, а потім від їхнього імені надсилають листи із незрозумілими вимогами. Наскільки нам відомо, колись її притягували до відповідальності чи підозрювали у торгівлі дозволами на користування зброєю. Зараз вони ніби займаються Картами поляка. До їхньої квартири часто приходять люди з вимогою повернути гроші, бо вони щось там не зробили їм», – розповів виданню на умовах анонімності мешканець будинку на вул. Любінській, який був свідком проведення обшуку. Мешканець також додав, що під час обшуків були присутні слідчі Нацполіції та представники СБУ.

"Львівський портал" зазначає, що обшуки, ймовірно, відбулися у тих самих осіб, які раніше погрожували журналістові "Вголосу" Романові Гурському.

Наприкінці року Роман Гурський опублікував статтю про аферистів, які за гроші знаходять «польське коріння» і допомагають виготовляти Карту поляка:

Бандера не герой, а УПА – бандити: як отримати Карту Поляка, якщо ти не поляк? – розслідування “Вголосу”

В матеріалі йшлося про матір з сином – Світлану Саган та Сергія Копитка, які в Інтернеті і соціальних мережах зокрема розміщували інформацію про надання послуг з підготовки документів на виготовлення Карти поляка.

Після цього Роману Гурському почали надходити погрози з телефонів, які безпосередньо були вказані на сторінці Світлани Саган у соціальних мережах. Окрім того, особистий телефон журналіста зловмисники розмістили на різноманітних сайтах оголошень з продажу автомобілів, нерухомості і навіть від його імені залишили заявку на сайті Нацгвардії України. Зловмисники також надсилали погрози від імені Романа Гурського голові польського культурно-освітнього центру «Білий орел» в Західній Україні. Деталі всіх цих погроз Роман Гурський виклав у другому матеріалі:

Мафія торгівців «картами поляка» погрожує «Вголосу»

Окрім того, стало відомо, що погрози життю і здоров’ю польському консулу надходили з фейкового поштового акаунту, який зареєстрували від його імені. Роман Гурський дізнався про це від правоохоронців.