Правоохоронці припинили контрабандну схему, в якій група осіб через корупційні зв’язки завозила на територію України не розмитнений товар, а саме одяг та взуття, придбаний через підконтрольні підприємства-нерезиденти, і збувала його в торгівельній мережі у шести областях України і м. Києві.

Також реалізація проводилась в Інтернеті за допомогою фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих працівниками мережі, що може свідчити про ухилення від сплати податків, повідомляє пресслужба Генпрокуратури України.

«Наразі проводиться 41 обшук в магазинах, на складах з контрабандним товаром, а також на одному з митних постів та за місцем проживання осіб, які можуть бути причетними до цієї схеми. До роботи залучено 200 співробітників ДФС та СБУ», – йдеться в повідомленні.

Стало відомо, що вже виявлено печатки підприємств-нерезидентів, документи, що можуть свідчити про незаконну діяльність, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, приблизно 800 тисяч готівкових коштів (американські долари та євровалюта), а також матеріальні цінності на загальну суму приблизно 50 млн грн (точна сума коштів та товарів встановлюється).

Слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), інформує прокуратура Полтавщини.

Вирішується питання про повідомлення про підозри у скоєнні злочинів причетним.