Як повідомляє прес-лужба СБУ, затримані брали активну участь в терористичній діяльності незаконних збройних формувань, чергуванні зі зброєю в руках на блокпостах терористів, зборі розвідданих, бойових діях проти українських військових.

Серед затриманих – громадянин «С», 1974 р.н., колишній співробітник внутрішніх справ України, який ще у квітні ц.р. перейшов на бік терористів та чергував зі зброєю на блокпостах поблизу Слов’янська. Колишній міліціонер,  використовуючи зв’язки з місцевими «умільцями», налагодив роботу ремонтної майстерні, де його бригада обслуговувала та відновлювала військову техніку бойовиків, яку кидали у бій проти сил АТО.

Минулої ночі під м. Краматорськ оперативна група контррозвідки затримала громадянина України «В», 1991 р.н., на прізвисько «Вінік».

Встановлено, що 25-річний місцевий мешканець ініціативно вступив до групи бойовика «Есаула», яка входила до бандитського бандформування «Бабая». Затриманий безпосередньо брав участь у захопленні адмінбудівель, збройному патрулюванні на блокпостах «ДНР», а також збирав розвіддані про кількісний склад, автотранспорт, бронетехніку та маршрути переміщень українських військових.

Тією ж опертивною групою затримано громадянина «Б», 1987 р.н., який з серпня ц.р. був «підпільним інформатором» «ДНР» – маскуючись серед мирних мешканців м. Маріуполь, він виконував окремі завдання терористів щодо цілеспрямованого збору інформації про українські сили, озброєння, техніку, артилерійські розрахунки.

Тривають оперативно-слідчі дії у рамках статті 258 Кримінального кодексу України.