«На сьогодні не виключена можливість втягування України у військові конфлікти, - стверджують в Міноборони. - Основними причинами такої ситуації є: протиріччя, що виникають між державами з питань територіального поділу, доступу до енергоносіїв і стратегічним природних ресурсів; військово-політична нестабільність поблизу державного кордону; поширення зброї масового ураження; цілеспрямована інформаційна кампанія (акція) проти України; активізація морського піратства».

У зв'язку з цим Збройні сили повинні бути готові «самостійно стримувати і ліквідувати збройні конфлікти в разі їх виникнення відразу в двох зонах, де ведуться операції (бойові дії)», забезпечувати прикриття повітряного та морського просторів і мати «достатні мобілізаційні ресурси» для виконання завдань по відсічі збройної агресії, спрямованої проти України.

Структура Збройних сил у цілому не зазнає змін: відповідно до документа, вони будуть включати сухопутні війська (після реформування їх чисельність має скласти 57,2 тис. чоловік), повітряні сили (42,5 тис. осіб), військово-морські сили (14 тис. осіб). У планах Міноборони - створити сили спеціальних операцій Збройних сил чисельністю до 5 тис. чоловік. Концепція передбачає, що вони повинні бути створені до 2013 р. як окремий рід військ, основними завданнями якого стануть ведення спеціальної розвідки, участь в антитерористичних операціях, «знищення важливих об'єктів економіки і військових об'єктів евентуального противника», контрдиверсійну і контртерористичні операції.