Дослідження, проведене під керівництвом доктора Масанорі Ніімі (Masanori Niimi) з госпіталю університету Дзюнтендо (Juntendo University Hospital), Токіо, опубліковане в Journal of Cardiothoracic Surgery.

Доктор Ніімі зробив мишам пересадку серця від донорів, які не є їхніми родичами, що неминуче призводило до відторгнення тканин. Тварин розділили на групи, кожна з яких протягом тижня після операції слухала свій набір музичних творів.

Перша і друга групи слухали класичну музику, “Травіату” Верді та добірку концертів Моцарта відповідно. Третій групі дісталися пісні Енії, а четвертій — послідовності одиночних звуків.

Найбільшими довгожителями виявилися тварини, що слухали оперу й Моцарта: перші в середньому жили 26 днів, другі — близько 20 днів. Гризуни, яким програвали пісні Енії, вмирали в середньому через 11 днів після операції, а ті, що слухали послідовності звуків — всього через 7 днів.

Контрольною групою вчені обрали глухих мишей. Вони померли через сім днів після трансплантації.

Такий вплив музики на тварин учені пояснили придушенням імунної системи. Зразки крові мишей, що слухали оперу, містили найнижчі концентрації інтерлейкіну-2 і гамма-інтерферону — білків, що відповідають за запальні реакції, а також підвищені рівні речовин, що зменшують запалення (інтерлейкінів 4 і 10). Також у мишей істотно зріс вміст у крові клітин CD4+ і CD25+, що беруть участь в периферичній імунній відповіді.

На сьогодні точні механізми впливу музики на здоров'я не відомі. Тим не менш, у дослідженні 2003 року було доведено, що музична терапія в поєднанні з заспокійливими картинками може зменшувати біль і нудоту в людей, які перенесли пересадку кісткового мозку.

Джон Слобода (John Sloboda), професор психології з Кільського університету (Великобританія), скептично відгукнувся про такі методи відновлення пацієнтів, що перенесли трансплантацію. "Ефект імунодепресії може бути специфічний як для конкретного виконавця, так і для творів даного музичного жанру, що програються з певною гучністю. Ми нічого не знаємо про характеристики композицій, які стали причиною такого ефекту", — зазначає він.

Раніше британські вчені дійшли висновку, що музика допомагає розвиватися недоношеним дітям.

Джерело: Кореспондент