Королева Великої Британії Єлизавета II схвалила план прем'єр-міністра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту. В Лондоні вже збираються протести.

Призупинення роботи парламенту (пророгація) почне діяти між 9 і 12 вересня і триватиме до 14 жовтня, пише ВВС Україна.

Згідно з планом Джонсона, на 14 жовтня призначена промова королеви в парламенті, в якій вона оголосить програму уряду.

У середу уряд Великої Британії звернувся до королеви з проханням призупинити роботу парламенту. Королева в останні кілька століть завжди виконує поради міністрів.

Як привід для припинення роботи парламенту Джонсон використовував процедуру підготовки та оприлюднення нової програми уряду.

Цей крок прем'єр-міністра обурив його опонентів з питання щодо "брекзиту", які становлять більшість у Палаті громад.

Вони вважають, що він позбавить їх можливості повноцінно брати участь в процесі "брекзита", і називають поведінку глави уряду антиконституційною.

На їхню підтримку до парламенту вже вийшли сотні протестувальників із закликами "зупинити переворот" та прапорами ЄС.

Джонсон підкреслює: припущення про те, що намір призупинити роботу парламенту викликано бажанням вивести Британію з Євросоюзу без угоди – "повна неправда".

Борис Джонсон раніше заявляв, що хотів би, щоб Британія вийшла з ЄС з угодою, але якщо угоди не буде, країна все одно покине Євросоюз 31 жовтня.

В результаті припинення роботи у депутатів буде всього кілька днів на наступному тижні, щоб домогтися змін. Палата громад повертається з канікул 3 вересня.

Зазвичай британський парламент ненадовго призупиняє роботу щороку - в квітні або в травні.

В цей час припиняється вся законодавча робота, а законопроекти, які парламент не встиг ухвалити, втрачають можливість бути прийнятими (проте в деяких випадках їх розгляд може бути перенесено на наступну сесію).

Всі члени парламенту і міністри зберігають свої місця, але ніякі обговорення і голосування в парламенті не проводяться.

Це не те ж саме, що розпуск парламенту - коли депутати складають повноваження і призначаються загальні вибори.