Як повідомляє прес-служба міністерства соціальної політики, про це Наталія Королевська під час Всеукраїнської наради з питань зайнятості.

«В умовах світової економічної кризи ринок праці в Україні демонструє стабільність, мають місце і певні позитивні тенденції. Скоротився рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці. Якщо за перше півріччя 2012 року він складав 7,8%, то за підсумками першого півріччя 2013 року скоротився до 7,5%», – сказала Наталія Королевська.

Королевська підкреслила, що рівень безробіття в Україні залишається нижчим, ніж в багатьох країнах Європейського Союзу, де в середньому він складає 11%.

За словами Міністра, сьогодні усі інструменти Закону «Про зайнятість населення», які стосуються працевлаштування людей, реалізуються у повному обсязі.

«За 9 місяців 2013 року за направленням Державної служби зайнятості працевлаштовані 113 200 безробітних з числа малоконкурентних на ринку праці громадян. Це майже удвічі більше, ніж за відповідний період минулого року», – сказала Наталія Королевська.

Також вона зазначила, що починаючи з червня запрацював механізм компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску.

Королевська також зазначила, що зростає кількість людей, які використовують можливість відкриття власної справи, отримавши одноразову річну допомогу з безробіття. Зокрема, у січні-вересні 2013 року цим правом скористалися 11 600 осіб, що на 2900 більше, ніж за аналогічний період 2012 року. Окрім цього, міністр додала, що у січні-вересні 2013 року за направленням центрів зайнятості проходили професійне навчання 180500 безробітних.