Члени данської королівської родини не відкидають ідею президента Дональда Трампа щодо купівлі Гренландії, заявивши, що мешканці острова можуть самі вирішити його долю.

Про це повідомляє Newsweek.

"Пропозиція щодо купівлі є компліментом для чарівної Гренландії, оскільки пропозиції отримують лише бажані райони. Мешканці Гренландії повинні та можуть вирішити свою власну долю", – сказала Принцеса Антонія Шаумбург-Ліппе, дружина брата королеви Маргретте II принца Вальдемара. Її син, принц Маріо Макс Шаумбург-Ліппе, додав: "Я люблю Гренландію та хочу, щоб її мешканці були щасливі. Будь-яке рішення, яке вони приймуть, маємо підтримати".

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп цікавився, що треба для того, щоб купити Гренландії, яка є частиною Данії.

Джерела у Білому домі повідомили, що Трамп неодноразово запитував радників, що для цього потрібно, з цікавістю слухав дискусії стосовно геополітичного значення найбільшого у світі острова, а також його ресурсів. Крім іншого, обговорювалася тема розширення присутності військових США в Арктиці. За інформацією ЗМІ, Трамп планує здійснити свій перший візит до Данії на початку наступного місяця.

Данські політики здебільшого зреагували на ідею купівлі президентом Трампом Гренландії або з усмішкою, або вельми негативно.