Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про домовленість з угорським колегою Петером Сіярто «перегорнути сторінку» у відносинах між країнами.

Про це Кулеба розповів у Facebook.

Розпочався цей діалог з того, що Сіярто заразився коронавірусом, а Кулеба побажав йому здоров’я в СМС.

«Петер прочитав і передзвонив, подякував за підтримку. Ми нормально поговорили. Про роботу, ковід, життя і футбол. Звісно, і про останнє падіння в наших відносинах», – пише Кулеба.

Український міністр зазначив, що у підсумку Сіярто погодився на його пропозицію «перегорнути сторінку», на якій Київ та Будапешт «нещодавно обмінялися болісними ударами».

«Ми обидва погоджуємося, що треба винести правильні висновки з того, що сталося два тижні тому і надалі вибудовувати конструктивний діалог», – додав Кулеба.

Черговий виток напруги у відносинах між країнами. Під час місцевих виборів саме Петер Сіярто відкрито агітував за угорську партію на Закарпатті.

До того державний секретар Угорщини з питань нацполітики Янош Арпад Потапі під час візиту на Закарпаття 8 та 9 жовтня також почав агітацію за «КМКС «Партію угорців України».

26 жовтня МЗС України заборонило в'їжджати в Україну державному секретареві канцелярії прем'єр-міністра Угорщини та ще одному чиновнику, його посаду не вказали. Того ж дня міністерство вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярто через таку політичну агітацію.

Подібні заяви та вояжі на Закарпаття угорські чиновники роблять доволі регулярно, що не сприяє гарним відносинам між країнами.

Будапешт, зі свого боку, критикує Київ через закон про освіту, ухвалений Верховною Радою. Він визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

Також Угорщина вимагає від України змінити мовний закон, який вважає неприйнятним. Через ці суперечки Будапешт блокує участь України у заходах НАТО.