Офіс генерального прокурора спільно з ДФС викрили схему з мінімізації податкових зобов’язань при продажі медичних масок за кордон іноземному підприємству.

Про це повідомили у пресслужбі ОГП.

За версією слідства, посадові особи низки підприємств, використовуючи реквізити фізичної особи – підприємця, упродовж лютого-березня 2020 року здійснили реалізацію на адресу громадянина Китайської Народної Республіки понад 300 тис медичних масок (респіраторів) за ціною нижче ринкової.

У подальшому зазначений громадянин КНР у порядку проходження спрощеного митного контролю товарів, які не підлягають письмовому декларуванню, вивіз їх за межі митної території України до Королівства Іспанія.

Таким чином, за попередніми розрахунками, ухилення від сплати податку могло скласти понад 15 млн грн.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків. Також були проведені обшуки , у ході яких правоохоронці вилучили низку доказів, які можуть свідчити про факт вчинення злочину.

В Офісі генпрокурора наголосили, що підставою для відкриття справи за вказаним фактом стало журналістське розслідування, опубліковане в Інтернеті.

Нагадаємо, що у Херсоні намагались незаконно вивезти до Ізраїлю 21 тисячу захисних медичних масок.