Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в Україні скоро стане доступним для населення новий вид тестування на COVID-19 – на виявлення антигену.

Про це він повідомив у коментарі ”УНН”.

За його словами, відповідні тест-системи, зокрема, розроблені і в Україні. Такий вид дослідження дозволить розвантажити ПЛР-лабораторії та забезпечити більш широке охоплення хворих діагностикою.

“Тести на визначення антигену будуть закуповуватися не лише з-за кордону, є можливість закупівлі від національного виробника, який наразі проходить сертифікацію. І вже найближчим часом зможемо використовувати саме тести на антиген. Це значно розширить можливості охоплення тестуванням, так як дозволить проводити тестування, результати якого фактично прирівнюються до методу ПЛР, але значно швидші – всього за 15-30 хв на рівні сімейного лікаря, мобільних бригад. Це дозволить скоротити черги на лабораторну діагностику та прискорити діагностування.

Наказом МОЗ №2122 було визначено коло осіб, яким буде проводитись тестування на антиген. Зокрема це людям з ознаками ГРВІ та підозрою на “ковід”, контактним особам, у яких з’явилися ознаки респіраторного захворювання та в якості попереднього скринінгового обстеження”, – сказав заступник Степанова.

Читайте більше актуальних новин про коронавірус: