У третини пацієнтів помітили аномальну активність в лобовій долі мозку і частіше такий стан виникає у чоловіків. Це може бути ознакою енцефалопатії. З попередніх досліджень відомо, що COVID-19 викликає багато неврологічні проблеми від інсульту до галюцинацій і тепер вчені узагальнили ці розрізнені дані.

За десять місяців епідемії COVID-19 вчених в усьому світі опублікували понад 80 досліджень про вплив нового коронавірусу на нервову систему і мозок. Перший метааналіз цих даних дозволяє говорити про певні закономірності щодо ускладнень на роботу мозку при COVID-19. Висновки роботи опубліковані на сайті Медичного коледжу Бейлора (США).

Автори проаналізували 84 дослідження за участю 617 людей, яким виконували електроенцефалограму мозку (ЕЕГ) для оцінки електричної активності мозку.

Метааналіз показав, що приблизно у третини людей була виявлена ​​аномальна активність в лобовій долі мозку, що може бути ознакою енцефалопатії. Дві третини пацієнтів з цієї групи були чоловіками з середнім віком 61 рік.

«Раніше ми спостерігали таке тільки в невеликих групах пацієнтів, але тепер можемо з упевненістю сказати, що це взаємозв'язок, а не збіг», – зазначив співавтор дослідження Зульфія Ханіф.

Поясненням може бути основна точка входу вірусу, а саме – порожнину носа, вважають вчені. З іншого боку, можливо, що це не прямий вплив вірусу. На це може впливати рівень кисню, супутні проблеми з серцем і інші фактори.

Вчені зазначили, що ймовірно варто проводити більше ЕЕГ та інших обстежень по візуалізації мозку, які дозволяти охопити більшу кількість пацієнтів з такими проблемами.

Подальші дослідження повинні показати в чому причина таких ускладнень. Викликані вони прямим ураженням мозку чи системними причинами.

Раніше у ВООЗ заявили, що в осіб, які перехворіли на коронавірус, залишаються в середньо- і довгостроковій перспективі негативні наслідки, які впливають на важливі системи організму.