Європейський інвестиційний банк оголосив про невідкладні заходи для боротьби з наслідками поширення коронавірусу.

Вони передбачають виділення 40 млрд євро і підтримку малих і середніх підприємств і компаній середньої ринкової капіталізації, повідомляється на сайті ЄІБ.

За словами президента Європейського інвестиційного банку Вернера Хойера, поширення COVID-19 робить руйнівний вплив на економіку.

“Банк ЄС допоможе під час цієї кризи так само, як він робив це в будь-які складні для Європи часи – під час економічних криз або природних катастроф”, – повідомив Хойер.

За його словами, в партнерстві з країнами-членами ЄС, Єврокомісією та іншими фінансовими інституціями, ЄІБ прагне розробити потужний фінансовий пакет, який можна буде застосовувати негайно і без розробки нового законодавства.

Відзначається, що запропоноване виділення 40 млрд євро буде направлено на кредитні канікули з короткострокових позик. Також плануються інші заходи, спрямовані на зменшення ліквідності і обмежень оборотних коштів для малих і середніх підприємств.

Хойер звернувся до країн-членів Європейського інвестиційного банку з проханням про створення потужної і варіативної додаткової гарантії для ЄІБ і національних банків розвитку для гарантування збереження доступу до фінансів малих і середніх підприємств і компаній ринкової капіталізації.

Крім того, банк має намір використовувати фінансові інструменти для фінансування проєктів з зупинки поширення коронавірусу і тих, що займаються розробкою вакцини проти нього.

Нагадаємо, Євроцентробанк з метою пом’якшення негативного впливу коронавірусу на економіку представив пакет стимулюючих заходів.