Звіт озвучив віце-спікер Ради, голова ТСК Руслан Кошулинський.

«Спеціальна комісія з підготовки проекту закону про розвиток та застосування мов в Україні за час своєї роботи провела 5 засідань. На першому, за пропозиціями нардепів, комісія сформувала групу експертів з різних областей України, які активно долучилися до роботи. Члени комісії, заслухавши думку фахівців, ухвалили рішення про назву майбутнього проекту: «Про порядок застосування мов в Україні». До джерельної бази, з якою працювала ТСК, ввійшли: Європейська Хартія регіональних мов або меншин, закон України «Про ратифікацію Європейської Хартії мов або меншин», закон України «Про засади державної мовної політики», проект закону «Про функціонування української мови та порядок застосування інших мов в Україні», проект закону України «Про порядок застосування мов в Україні, закон УРСР «Про мови в українській УРСР» та інші», – розповів він.

За його словами, проаналізувавши документи та вислухавши думки експертів, члени комісії більшістю голосів ухвалили взяти за основу проект закону України «Про порядок застосування мов в Україні», розроблений групою фахівців під керівництвом Леоніда Кравчука.

«Цей проект був розроблений з метою вдосконалення. Він викликав неоднозначне сприйняття в суспільстві. Норми проекту вдосконалюють та гармонізують мовне життя країни на базі єдиної української мови. Розробники виходили з того, що досягти мовної гармонії суспільства можна лише за умов чіткого визнання того, що в нас є державна мова та є права інших груп населення за мовною ознакою», – пояснив Кошулинський.

Далі документ направлять до міжнародних експертних середовищ: до Європейської комісії за демократію через право, до Венеціанської комісії, до ОБСЄ, Ради Європи та представників усіх національних меншин для отримання їхньої оцінки та подальшого удосконалення законопроекту.

Як повідомляв «Вголос», 4 квітня ВРУ створила тимчасову спеціальну комісію з підготовки проекту закону «Про розвиток і застосування мов в Україні». Згідно з постановою, головою ТСК призначений народний депутат України від ВО «Свобода» Руслан Кошулинський.

До складу комісії увійшли також народні депутати Світлана Фабрикант («Партія регіонів»), Володимир Яворівський («Батьківщина»), Марія Матіос («УДАР»), Ірина Фаріон («Свобода»).

Також до підготовки мовного законопроекту залучать громадських діячів та «Групу 1 грудня».

ТСК має підготувати та подати на розгляд Верховної Ради проект закону про розвиток і застосування мов в Україні до 31 березня 2014 року.