Європейське космічне агентство (ESA) анонсувало першу у своїй історії місію, мета якої – підготуватися для захисту Землі від астероїдів, які можуть загрожувати планеті.

Про це повідомляє пресслужба агентства.

Місію назвали “Гера” (Hera) – на честь давньогрецької богині шлюбу, її учасники працюватимуть разом з американським аерокосмічним агентством NASA.

Для реалізації місії ESA підписало контракт з німецькою космічною компанією OHB вартістю 129,4 мільйона євро. Вони створять космічний зонд «Гера», який мають запустити у 2024 році.

У межах проєкту DART (Double Asteroid Redirect Test) NASA планує відправити у 2021 році власний зонд до подвійного астероїда Didymos. Він складається з більшого тіла Didymos A діаметром 800 метрів та меншого Didymos B діаметром 160 метрів, який обертається навколо першого.

У вересні 2020 року зонд NASA повинен вдарити по меншому астероїду з цієї пари та змінити траєкторію обох. Це буде тренуванням «відбиття» астероїдів, які можуть загрожувати Землі.

У 2026 році зонд «Гера» має долетіти до Didymos і дослідити, наскільки успішною була робота DART. Ефективність кінетичного впливу європейський зонд вивчатиме упродовж 6 місяців. Крім того, він повинен протестувати декілька нових технологій, наприклад, автономну навігацію навколо астероїда. Це допоможе краще вивчити структуру та склад цих небесних тіл.

Як повідомлялося, американська компанія SpaceX здійснила запуск ракети Falcon 9, яка має вивести на навколоземну орбіту аргентинський супутник SAOCOM 1B. Це перший полярний запуск із Флориди за останні десятиліття.