Запущений у 2018 році космічний зонд BepiColombo записав покази магнітного поля Землі, який перевели в доступні для людського слуху звуки. Апарат призначений для дослідження Меркурія, найближчої до Сонця планети, нещодавно зробив гравітаційний маневр пролітаючи повз Землі, повідомляє New Atlas.

В середині жовтня 2020 року зонд пролетить повз Венеру, а вже в жовтні 2021-го наблизиться до Меркурія. Космічний апарат повинен вивчити хімічну і фізичну будову планети, її геологічну структуру і багато інших показників.

Коли апарат пролітав повз Землю, дослідникам вдалося налаштувати обладнання таким чином, щоб воно зафіксувало коливання магнітного поля нашої планети. Після цього вони були переведені і стиснуті в п'ять доступних людському вуху аудіодоріжок.

Перша звукова доріжка отримана завдяки акселерометру в момент, коли BepiColombo наближався до Землі на відстань 256,39-129,488 кілометра. Інша – коли корабель проходив на висоті 12 689 км. Третя – в момент знаходження зонда в тіні планети. Четверта доріжка заснована на роботі магнітометра, що проходить через магнітне поле планети. П'ята – на тих же показаннях вкупі зі звуками реактивного двигуна корабля, які допомагають йому зберігати орієнтацію.

Політ BepiColombo здійснений силами Європейського космічного агентства (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA).

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=JbJMPozCA2s&feature=emb_logo