Космічний літак ВПС США X-37B приземлився у Флориді після польоту на орбіту, який тривав понад два роки.

Про завершення чергової випробувальної місії повідомили ВПС США.

"Космічний літак проводив експерименти на орбіті протягом 780 днів, побивши нещодавно свій власний рекорд, провівши на орбіті понад два роки. На сьогодні загальна кількість днів, проведених на орбіті в рамках даної програми, становить 2865 днів", – йдеться в повідомленні.

Глава ВПС США Барбара Барретт заявила, що X-37B продовжує демонструвати важливість космічного літака багаторазового використання і кожна наступна місія розвиває космічні можливості нашої країн.

Директор управління сил швидкого реагування ВПС США Ренді Уолден вказав на те, що дана програма продовжує стрімко розвиватися.

"Успішно приземлившись сьогодні, X-37B виконав найдовший на сьогодні політ, а також виконав усі завдання місії", – заявив він.

Окрім того, в рамках цієї місії успішно проводилися експерименти в Лабораторії досліджень ВПС, а також польоти малих супутників.

Це вже п'ята місія X-37B. Під час попереднього польоту космоплан провів на орбіті 718 днів. Наступна місія намічена на 2020 рік. Усі польоти X-37B засекречені, інформація про те, які саме завдання виконує космоплан, не розкривається.

https://twitter.com/usairforce/status/1188481437500088323