Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

«В першу чергу хочу зазначити що українці високо цінують те стратегічне партнерство, те братерство, яке сьогодні існує між українським і польським народами, між державами. Ми вдячні нашим польським друзям за ту послідовну і незмінну підтримку, яку вони надають нам, особливо тепер, коли Україна йде складним шляхом реформ і трансформацій у напрямку своєї стратегічної мети – європейської інтеграції», - такими словами Михайло Костюк розпочав свій виступ на Форумі.

Голова Львівської ОДА також наголосив, що нещодавний спільний проект України та Польщі – Євро-2012 – «став символом синергії, професійності і волі двох великих європейських народів, і дав великий імпульс для розвитку нашого регіону».

«Одним з постулатів сучасної європейської політики є децентралізація і передача компетенцій в регіони. Такий підхід дає можливість більш збалансовано і рівномірно розвивати території, краще враховувати місцеву специфіку, робити регіональну політику більш відповідальною і ефективною. Для України це є особливо важливим, тому що наша країна готується до проведення широкомасштабної адміністративно-територіальної реформи. Саме тому досвід європейських країн і особливо Польщі, яка не так давно здійснила подібну реформу, для нас вкрай важливий», - наголосив Михайло Костюк.

Керівник області також наголосив на важливості співпраці Львівщини з Євросоюзом у Міжрегіональній Асоціації «Карпатський Єврорегіон».

«В останні роки ця співпраця активізувалась саме завдяки плідній роботі українських і польських партнерів цього міжнародного об’єднання. Проведено низку  міжнародних конференцій, презентацій, форумів результатом яких стала ініціатива щодо прийняття окремої операційної програми Євросоюзу на нову фінансову перспективу 2014–2020 років для території Карпат - «Карпатський Горизонт».

Реалізація цієї ініціативи дозволить створити реальні фінансові механізми для вирішення ряду стратегічно важливих для Карпатського регіону проблем», - резюмував Михайло Костюк