Львівщина впоралась із цим завданням і в регіоні створено обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також дві станції швидкої медичної допомоги у Львові та Дрогобичі.

Про це за підсумками селекторної наради, яку провів віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко повідомив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк.

Разом із тим, як наголосив керівник області, зараз потребує вирішення питання із передачею на баланс медичного підприємства усього майна та майнових комплексів.

«Залишається відкритим питання про передачу майна у підприємство заради його ефективної роботи. Тому Львівська обласна державна адміністрація звертається до депутатського корпусу Львівської міської ради із серйозним проханням про передачу медикам усього майна для капіталізації роботи медичного підприємства», – наголосив Михайло Костюк.

Голова Львівської облдержадміністрації наголосив, що якщо таке рішення буде прийняте депутатським корпусом мерії, то це одразу дозволить швидкій медичної допомозі залучати кредитний ресурс та механізми фінансового лізингу для поповнення парку автотранспортних засобів.

Керівник області додав, що для системи екстреної медичної допомоги задля надання швидкої і якісної меддопомоги населенню кількість та якість транспортних засобів спільно із дорогами є питанням номер один.

Також Михайло Костюк наголошує, що Львівська облдержадміністрація тримає на контролі організацію роботи диспетчерської служби, забезпечення її сучасними засоби глобального контролю за транспортом, а також забезпечення належним зв’язком.

«Ми над цим працюємо, тому і за рахунок закладених коштів проводимо ремонт самого диспетчерського центру. Окрім того, область працює із Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами щодо обладнання центру відповідною технікою та електронікою і таким чином у області буде сформований повноцінний швидкий медичний підрозділ», – зазначив очільник Львівщини.

Голова Львівської ОДА також відзначив, що в обласному бюджеті на забезпечення роботи регіональної системи екстреної медичної допомоги передбачено видатки на суму 141,7 млн грн., однак фонд розвитку для цього мінімальний, тому для поповнення автомобільного парку облдержадміністрація залучатиме інвестиційні та спонсорські кошти.