Ми завжди що-небудь вигадуємо, щоб зробити вигляд, що ми живемо”. Семюель Бекетт, „В очікуванні Годо.”

вибране. побачила світло у кінці тунелю книжка політично-публіцистичних спогадів Михайла Косіва від 22.01.90-го до 25.07.06 року. громадського діяча. ex-нардепа. члена ПРП. заступника Пинзеника.

науково-популярна booка під епохальною назвою „воскресають лиш там, де є могили”, розповість шановному читачу про тяжку і нелегку долю неньки-України, про складні та суворі часи суспільно-політичних процесів за згаданий період, і не тільки.

як і завжди, у всіх смиренно-хрестоматійних запльотах товаришів з далеких 60-тих панує Божа благодать, воїстино апокаліптичний гріх, посторінкове посилання на Святе письмо, святих отців, Йосифа Сліпого та інших авторитетів з минулого. див. „„Відкритий лист Д.В. Табачнику, віце-прем’єрові з гуманітарних питань уряду України” від Євгена Сверстюка та Мирослава Мариновича” та інші твори класиків-елітистів шароварного наїву.

дивно, але над згаданою книжкою витає і дух Ніцше. саме йому належить вислів „воскресають лиш там, де є могили”, а товариш Косів, нажаль, мусить бути відвертим і з сокрушенним серцем зізнаватись, що цей вислів йому не належить. але, о Боже, саме йому „випало застосувати його до нашої української історії” (ст. 6)!!!

під такою назвою він написав доповідь ще у 1990 році. йому, і тільки йому належить роль „у воскресінні історичної пам’яті народу”. і о, чудо, „виявляється, висловлена й спопуляризована ідея міцно ввійшла у суспільство”!!! круто!

аргумент залізного входження ідеї у суспільство – минулорічний виступ Ющенка на урочистому освячені пантеонів Польських Орлят та Українських Січових Стрільців. тоді Ющенко „стверджував буквально: „Як сказав один мудрий чоловік: „воскресають лиш там, де є могили.”” яке щастя, Ющенко зацитував Ніцше у ідейному осмисленні Косіва!!! яка радість! Ющенко – це усе суспільство – це круто. ядерна логіка.

як так, такі свідомі і щирі християни як Ющенко і Косів цитують проклятого безбожника (хтось чув від християн іншу думку?) Ніцше? як так трапилось? як християнин Ющенко міг назвати Ніцше мудрим чоловіком? де УПЦ (КП), УПЦ (МП), УГКЦ, УАПЦ, РПЦ і інші? куди вони дивляться?

так добре знаючи Ніцше, його знання античності та Біблії, чому ж не зацитувати одне з того, що стало підставою для такого вислову. наприклад, Євангеліє від Івана 12, 24: „поправді, поправді кажу вам: коли зерно пшеничне, як у землю впаде, не помре, то одне зостається: як умре ж, плід рясний принесе”. це б було так ортодоксально і православно, і гламурно-сусально.

а так, дивись, під вікнами Косіва опиняться протестанти з християнських конфесій з вимогою до ex-голови Комітету з питань культури і духовності не вживати імені Ніцше всує. але, який жаль, який жаль, що цей вислів не належить Косіву!

спомини про В’ячеслава Чорновола. безмежний жаль за Тарасом Чорноволом, як за рідним сином. переливання з пустого у порожнє. цитати з Шевченка, Франка і Лесі Українки. обов’язкові згадки про Стуса.

суперечки з Калинцями і Шухевичом. згадки про спортсмена Кендзьора.(ст. 187-200) наїзди на зеленого Батенка, який „не завжди розуміє суті боротьби шістдесятників”. (ст. 336)

плач за „Вродженою, передаванню від покоління до покоління християнською релігійністю і мораллю? Де виховання на колисковій пісні матері, яка прищеплювала любов до слова? Де беззаперечна повага до старших”. (ст. 276) де?

молитовність на мЕсійність Ющенка. йому і тільки йому можна використовувати невдалий термін „маленький українець”. (ст. 420)

з Януковичем (2003 рік) у них ділові та партнерські стосунки. (ст. 473) ну та ділові, львівський архів ділового Януковича довго буде пам’ятати. чого мовчала тоді ця, тіпа, еліта???

і феномен партійного щастя. в 7 розділі (ст. 494 - 529) „Блок „Наша Україна” – це частка і мого життя” знаходиться програма партії „Народний Союз „Наша Україна””. що до програми партії „НУ” має член ПРП?

хтось знає розробників програм усіх цих партєєк? цих лицарів невидимого фронту? а тут, сам розробник власною персоною. але чому член ПРП пише програму партійним, не блоковим, нашоукраїнцям? так він був у фракції „НУ” під час минулого сидіння у парламенті. і що? що у  статтях на політичну тематику робить програма нерідної партії?

на сайті НСНУ висить програма партії, абсолютно відмінна від програми Косіва. програма затверджена установчим з'їздом політичної партії “Народний Союз Наша Україна” від 5 березня 2005 року. Косіва ж титанічна праця датована 30 квітням 2005 року. це що? хобі? у Косіва багато вільного часу? його стрєла апаздала? маразм? помилка видавців? що? науці це невідомо.