Протягом 2018 року в Україну було ввезено 633 електромобілі Tesla, що вчетверо більше від 140 штук у 2017 році та всемеро більше від 84 штук у 2016 році.

Про це повідомило джерело «Наших грошей» у Державній фіскальній службі України.

Більшість з усіх ввезених автівок Tesla позначені як вживані та/або пошкоджені в ДТП.

Чотири з десяти найдорожчих Tesla завіз агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» («МХП») Юрія Косюка, мільярдера та колишнього першого заступника голови адміністрації президента Петра Порошенка. Це позашляховик Model X за $182 тис і три седани Model S за $177 тис, $176 тис і $137 тис. Усі чотири автівки – нові, непошкоджені, 2018 року випуску.

Нагадаємо, торік журналісти телепрограми «Наші гроші» виявили, що автомобілі Косюка, серед яких і Tesla Model S, щодня порушують заборону на проїзд заповідною зоною парку «Феофанія» між офісом «МХП» і маєтком Косюка.

У 2018 році підприємства холдингу «МХП» Косюка отримали дотацій з бюджету на суму 811,5 млн грн, а в 2017 році – на суму 1,4 млрд грн. Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва.

«МХП» – найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. В Україні холдинг представлений торговими марками «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський», «ФуаГра» тощо.

Друге місце в наведеному нижче рейтингу зайняв новий позашляховик Model X за $176 тис для дніпровського ТОВ «Квартал», яке займається різними видами торгівлі та здає в оренду нерухомість. Засновниками компанії на чолі з Іриною Сагайдачною є АТ «ЗНВКІФ «Боноскітум», ТОВ «Квалитет», ТОВ «Гільдія-К» і ТОВ «Домінус-К». Усі фірми, крім фонду, прописані по вул. Лабораторна, 45 і, ймовірно, входять у корпорацію «Ольвія».

Ще один позашляховик Model X за $176 тис завезло закарпатське автомобільне ТОВ «Авто-Стар В» Василя Плавайка, Валерія Брондза, Володимира Бернади і Валерія Селменського. Ця автівка була випущена у 2018 році, але позначена як вживана.

Решту чотири електромобілі Tesla завезли фізичні особи. Серед них Олександр Йосипович Спектор із позашляховиком Model X 2017 року за $138 тис. Це екс-президент групи «VS Energy» екс-депутата російської Держдуми Олександра Бабакова та групи авторитетних бізнесменів відомих як «лужниківські». Спектор має чотирикімнатну квартиру в елітному столичному ЖК «Капітолій» по вул. Хрещатик, буд. 27б вартістю 1,08 млн грн.

Натомість найдешевшим автомобілем є вживаний позашляховик Model X після ДТП для Ольги Романівни Кащій за $700. Пошук за номером кузова 5YJXCAE23HF046148 видає аукціон щодо втопленого і згорілого автомобіля, відновлення якого оцінено в $92 тис.

Зростання імпорту електромобілів пояснюється податковими пільгами. Від початку 2018 року ввізне мито, ПДВ та акциз були нульовими, однак 25 листопада 2018 року набув чинності закон, який встановлює акциз на рівні 1 євро за 1 кВт ємності акумулятора.