Професор і доктор історичних наук Юрій Шаповал порівняв росіян та українців.

Про це він сказав у коментарі «Вголосу».

«І в Росії, і в Україні панують слов’янські мови, які є дуже близькими (а ще більше наполегливо “зближені” царським і комуністичним режимами). Чимало спільного і між слов’янськими частинами населення цих країн (в тому числі корупція, про яку так часто згадують).

Проте є і різниця. Щоб її зрозуміти, слід поглянути в минуле. І тут немає нічого цікавішого, ніж читати, що писали про Україну і українців в різні часи подорожні іноземці. Минають століття, а записи ці дуже часто резонують з тим, що бачимо сьогодні, - сказав Юрій Шаповал.

«Наприклад, Шарль Франсуа Масон, француз, який був на службі в Росії у 1762-1802 роках, залишив “Секретні спогади про Росію”. Так він назвав свої мемуари. Масон розрізняє росіян і українців. У одному з розділів він пише: “Козаки не мають нічого спільного з росіянами, хіба що грецьку релігію і зіпсуту мову. Їхні звичаї, спосіб життя, їжа, війни – цілком відмінні… Козаки є набагато гарніші, вищі, активніші, вигадливіші й особливо набагато чесніші за росіян, менше звикли до рабства… Козаки жорстокі й криваві, але тільки в розпалі військової дії, росіянин є з природи холоднокровно-нещадний і суворий…” – додав історик.

«Далі Шарль Масон подає спостереження, що виробляє Росія з Україною.

“Войовнича нація козаків зменшується з дня на день. Вона скоро зникне з поверхні Землі, оскільки зникли інші, над яким навис російський скіпетр, хіба що якась революція прийде найближчим часом, щоб визволити її з-під ярма, яке її нищить і давить… Козацька нація втратить незалежність, яку мала перед своїм об’єднанням з Росією. Її перестають щадити в той момент, коли впевняються, що це минеться їм безкарно. Російський уряд завжди стривожений і завжди підозрілий через те, що він завжди гнобить… Йому замало того, що він відбирає в українців військову силу, розчленовує її територію і включає її в давні російські провінції. Зовсім нещодавно він розпочав розчленування самої української нації”», - зауважив він.

Більше читайте тут: Українець і росіянин: у чому різниця?