У Міністерстві культури і туризму врешті визначилися з кандидатурою нового директора Національного музею у Львові. Як і очікували, ним став Ігор Кожан. До цього призначення він виконував функції завідувача відділу експозиційно-виставкової та культурно-освітньої роботи, а також був головою профспілки трудового колективу.

Колишній директор Тетяна Лупій категорично не погоджується з новим призначенням, називаючи його “грубим порушенням її конституційних прав”. "Ігор Кожан представив себе на посаді директора музею на таємних зборах колективу. Я вже не кажу про те, що ніхто не вважав за необхідне мене офіційно поінформувати про це призначення”, – обурювалася Тетяна Лупій. Жінка стверджує, що міністерство призначило нового керівника на посаду, яку вона й досі законно обіймає.

Її невдоволення вилилося відразу в три заяви. У Віктора Ющенка пані Лупій просить захистити її право на працю, честь і гідність. До Юлії Тимошенко вона звернулася як до голови ВО “Батьківщина”, членом якої є Тетяна Лупій, і просить об’єктивного втручання. А до Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової — як мати грудної дитини, котру “незаконно позбавили засобів до існування”.

Щоправда, звільняти Тетяну Лупій з музею ніхто не має наміру. За словами Ігоря Кожана, він запропонував їй посаду заступника директора з культурно-освітньої роботи.

Львівська газета