За визначенням Всесвітньої  організації охорони здоров’я, психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість здійснювати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати.

Сьогодні на планеті налічується більше 450 мільйонів осіб із розладами психіки та поведінки.

В Україні поширеність психічних розладів в 10 разів менша від країн Західної Європи (24% населення страждає на психічні розлади). Це не означає, що наші громадяни менше хворіють на розлади психіки. Проблема в тому, що населення з острахом  іде на прийом до психіатра. 

Фахівці передбачають, що до 2020 року психічні розлади увійдуть до світової п'ятірки хвороб-лідерів і їх  доля серед усіх захворювань може досягти 50%.

Кожен третій українець потребує допомоги лікаря-психіатра. На сьогодні понад 1 мільйон українців перебувають під наглядом психіатра. Серед цих людей менше половини проходить лікування у закладах, а решта перебуває у суспільстві й лікується амбулаторно.

Сьогодні в нашій державі налічується 84 психіатричні лікарні ( загальною місткістю 39251 психіатричних ліжок, з них 1781 – для дітей віком до17 років), 28 психоневрологічних диспансерів, 3265 лікарів-психіатрів, тобто 7,2 на 100 тисяч населення.