Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» заявила художниця Катерина Немира.

«Ми тільки тепер починаємо пізнавати Шевченка. Тільки минулого року було надруковано «Кобзар» без правок, які робилися роками на його творах. І я скажу, що він починає до нас вертатися. Не лише своїм новим прочитанням поетичних рядків, але й ми починаємо для себе відкривати його живопис, його графіку…», - додала вона.

На переконання художниці, люди не звикли звертати увагу на чималий художній хист Тараса Григоровича Шевченка: «Минулого року в картинній галереї була демонстрована його «Катерина». І всі говорили про те, що думає Катерина, як вона тужить…ну, стереотип наш – всі бідненькі і нещасні. І ніхто не звернув уваги на те, як чудово, професійно написане це полотно, як виписаний білий колір». 

Втім, за словами Катерини Немири, є ще дуже багато маловідомих фактів із життя Кобзаря…

«Ми не говоримо про те, що Шевченко неперевершено володів сепією, ми не говоримо про те, що Шевченко маленьким читав Сковороду. Він знав його афоризми, будучи в селі, кріпаком. В 16 років він написав чудову копію портрету дівчини у Вільнюсі, потім він приїхав як кріпак і служка Енгельгарда до Санкт-Петербургу і в парку використовував білі ночі для того, щоб малювати скульптури…Ми не знаємо Шевченка…», - підкреслила вона.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.