«Сьогодні всі звертаються до держави за грішми на відновлення історико-архітектурної спадщини області, не розуміючи того, що кожна споруда повинна мати чітку концепцію свого відновлення», - розповів керівник українсько-австрійського проекту «Галицька Корона» Петер Шнайдер.

«Кожній архітектурній споруді Львова потрібен бізнес – план, щоб вона не була жебраком у державному бюджеті», - додав він.

За його словами, спочатку, що потрібно зробити – це виробити концепцію для розвитку архітектурних споруд, терміново охороняти всі існуючі, підтримувати їх та зробити там центри туристичної інфраструктури, щоб вони були відкриті для громадськості.

Також, як повідомив Петер Шнайдер, основне зберегти власність держави над об’єктом і щоб не було жодних прямих приватних інвестицій.

«Ми вже розробляємо концепцію розвитку та реставрації 15-ох туристично-привабливих об’єктів Львівщини, це: Олеський замок, Свіржський, Бродівський, Жовківський, замок у Поморянах, у Старому Селі і ін.», - сказав Шнайдер.

За такою ж схемою розвивався Палац Шенбрунн у Австрії. Сьогодні, це найпотужніший туристичний центр країни, який щороку відвідує понад 9 млн. туристів зі всього світу, що приносить прибутків у сумі 32 млн. евро.