Голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міськраді Маркіян Лопачак перерахував небезпеки ухвалення закону про скасування ЗНО для мешканців окупованих територій.

Про це Лопачак сказав в ефірі ток-шоу “Говорить Великий Львів”.

“По-перше, абітурієнти — це не тільки діти. Абітурієнти — це також ті люди, які закінчили школу 6 років тому, до початку війни, а потім невідомо що протягом тих шести років на окупованих територіях робили. По-друге, говорімо відверто: патріотичне населення, яке проживало на окупованих територіях, давно виїхало звідти, одиниці хіба залишились. Тому не треба говорити, що всі ці абітурієнти без винятку патріотично налаштовані, хочуть повернутися сюди в Україну, вивчити українську мову і тому подібне. Кожного з цих людей Служба безпеки повинна перевіряти”, – зазначив депутат.

Маркіян Лопачак звернув увагу й на те, що діти українських героїв, які захищали державу на фронті від російського окупанта, через такий закон можуть опинитися в гірших умовах, ніж діти бойовиків чи й самі бойовики:

“Я був мобілізований у 4-ій хвилі мобілізації. Сьогодні розмовляв з одним зі своїх фронтових товаришів. Так от ,він задав мені запитання, на якому я, м’яко кажучи, завис. Каже: “Я чесно виконав свій обов’язок перед країною. Втратив роботу. Зі шкіри вилажу, щоб зараз дати можливість своїй дитині займатися з репетитором і вступити до вищого навчального закладу. І вона стоїть в безальтернативних умовах з іншою дитиною, батьки якої протягом війни невідомо чим займалися, або й з дорослою людиною, яка так само невідомо чим займалася ці 6 років. Як ці двоє людей мають у нерівних умовах вступати до вишу?”