Кравченко повернувся в Україну, щоб відбілити Кучму, ― заявив сьогодні на прес-конференції у Львові кандидат в Президенти України, лідер СПУ Олександр Мороз, коментуючи приїзд в Україну генерала СБУ Валерія Кравченка.
„Доля Кравченка мене не цікавить, він повернувся в Україну без мого відома”, ― наголосив Олександр Мороз. При цьому він не уточнив як генерал СБУ збирається відбілити Леоніда Кучму.
Лідер СПУ зазначив, що генерал Валерій Кравченко та Володимир Цвіль знали на що йдуть, коли поверталися в Україну.
Як повідомляло агентство, 7 жовтня близько 16.30 год. представники СБУ затримали генерала СБУ Валерія Кравченка при в’їзді в Україну на міжнародному пункті пропуску Корчова-Краківець. Його супроводжував екс-консул України в Мюнхені Володимир Цвіль
18-19 лютого радник посольства України в Німеччині генерал СБУ Кравченко зробив перші заяви на радіо «Німецька хвиля” про те, що має у своєму розпорядженні матеріали про політичне стеження за українською опозицією, санкціонованої владою. 27 лютого народний депутат Микола Томенко (фракція «Наша Україна») передав у Генпрокуратуру 8 документів генерала СБУ Валерія Кравченко. За день раніше він одержав їх від самого Кравченка в Німеччині. Матеріали, за його словами, підтверджують, що українські влада санкціонувала стеження за представниками опозиції.
Генпрокуратура України відмовила в порушенні кримінальної справи за цими матеріалами.
Володимир Цвіль у 1999-2000 роках входив в оточення лідера СПУ Олександра Мороза й організував на його прохання в листопаді 2000 року виїзд з України майора Миколи Мельниченко.
Звернувшись в українську редакцію «Німецької хвилі» він повідомив, що ряд наближених до Кучмі людей знали, що Мельниченко записує президента. У список Цвіля потрапили всі керівники СБУ часів незалежності, крім Леоніда Деркача. Він заявив, що про записування Кучми знали Євгеній Марчук, Володимир Радченко, Ігор Смешко.