У середу, 19 серпня, бойовики спробували заблокувати переговори в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на сході України, ймовірно, щоб зірвати майбутню зустріч “нормандської четвірки” на рівні зовнішньополітичних радників.

Про це повідомив представник Донбасу в ТКГ Сергій Гармаш на своїй сторінці у Facebook.

“Закінчився звіт на Мінській ТКГ по роботі в політичній підгрупі. Чесно кажучи, йшов на нього з тривогою – сьогодні дебютував Леонід Макарович (Кравчук – ред.), і після того, що він наговорив у різних своїх інтерв’ю, я чекав нехорошого. Але Кравчук приємно здивував”, – написав він.

За його словами, на цій зустрічі Кравчук “дуже гідно вийшов із найскладнішої ситуації”.

“Швидше за все, щоб зірвати майбутню зустріч “нормандської четвірки” на рівні зовнішньополітичних радників, та сторона (ред. – бойовики), фактично, заблокувала переговори, ставлячи умовою скасування одної з постанов ВР, яка, на її думку, порушує Мінські угоди. Вчора вони тупо, 4 години, повторювали одне й те саме, не звертаючи уваги ні на які аргументи. Ми розмовляли зі стіною. Сьогодні повторилася та ж історія. Чесно кажучи, я б зірвався і пояснив їм юридичною мовою, чим постанова відрізняється від закону і т.д. А Макарич пройшов “між краплинами”. Він пообіцяв звернутися до Ради з проханням переглянути цю постанову, якщо переговори будуть розблоковані і він зможе проінформувати депутатів про плідну роботу делегації”, – зазначив журналіст.

Гармаш додав, що тепер окупантам буде складно зірвати зустріч глав МЗС країн “нормандської четвірки”.

“Загалом, на мій погляд, дебют Кравчука в делегації дуже вдалий. І вже сьогодні, на другий день його занурення в реальний мінський процес, мені здається, його погляди на спілкування з тією стороною(ред. – бойовиками) стали більш реалістичними. Поки – все. Робота самої ТКГ ще триває, тому деталей і конкретики давати поки не можу”, – підсумував він.

Як писав “Вголос”: