Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів.

Ведуча у розмові з екс-президентом зауважила, що деякі експерти часто говорять, що якби в 90-х роках Президент Кравчук не дав Криму статусу Автономної республіки, то, можливо, у 2014-му не відбулася б анексія півострову.

«Я не боюся автономії, якщо вона побудована на високих принципах. Якщо в Конституції України вказати, що будь-яка регіональна одиниця може поставити питання про вихід із України, але для цього має голосувати вся країна, то в цьому немає жодних загроз», – відповів на це Кравчук.

Так, каже політик, якщо Донбас хоче незалежного статусу, то підтримати чи не підтримати – це рішення мають приймати всі області України.

«За Україною у випадку автономій залишається відповідальність за ЗСУ, оборону, безпеку і міжнародні відносини, і ми не повинні цього боятися. Що ж до застережень про те, що так ми втратимо територіальну цілісність, то хіба ми вже її не втратили?

Ми територіально втратили Крим, не маємо впливу на Донбасі, і сьогодні в цих регіонах не залишилося нічого українського. Тому не можна сидіти і спостерігати за цим, потрібно пропонувати щось нове. І, безумовно, мої пропозиції не є істиною в останній інстанції», – додав Леонід Кравчук. 

 

«Вголос»