Глава МЗС України Павло Клімкін стверджує, що країни, які готові повернути росіян у Парламентську асамблею Ради Європи без виконання ними жодних умов, стають співучасниками підриву мінських угод.

Про це написав Клімкін на своїй сторінці у Facebook.

Міністр зазначив, що Мінськ вже тривалий час “перебуває у коматозному стані, а рішення РФ про роздачу паспортів українцям окупованого Донбасу перетворює ці домовленості на зомбі”.

Він наголосив, що Україна важкою ціною виконувала Мінські домовленості, а Москва не ховаючись їх підривала.

“І якщо зараз окремі країни-члени готові повертати до ПАРЄ агресора і порушника міжнародного права просто так, без виконання ним жодних з поставлених умов – вони мають бути свідомі того, що стають співучасниками підриву Мінську” – написав Клімкін.

Він наголосив, що прецедент повернення Росії в ПАРЄ матиме значні символічні наслідки.

“Це запускає процес “нормалізації” всього, що дозволяє собі РФ без жодних кроків з її боку до нормальності. І ті, хто уможливлює таку викривлену глобальну реальність, мають понести за це частину відповідальності” – заявив міністр.

“А якщо дехто в Європі піддаватиметься на шантаж Кремля і ховатиме голову у пісок – від Ради Європи і, зрештою, від усіх європейських цінностей дуже швидко може нічого не лишитися” – наголосив він.

Нагадаємо, що у Раді Європи схвалили рішення щодо зняття санкцій з РФ.