Міністри закордонних справ країн “Великої сімки” (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина та Японія) закликають Російську Федерацію звільнити захоплених у полон 24 українських моряків.

Про це йдеться у підсумковому комюніке зустрічі глав МЗС G7, які 5-6 квітня зустрілися у французьких містах Дінар і Сен-Мало, передає “УНІАН”.

“Ми знову висловлюємо незмінну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”, – наголошується у комюніке.

Зокрема, глави МЗС країн “Великої сімки” підкреслили, що не визнають анексію Криму Росією.

“Росія своїми діями порушує норми міжнародного права. Ми висловлюємо стурбованість з приводу дій Росії проти України у Керченській протоці та навколишніх водах, що небезпечно посилили напруження. Неможливо виправдати застосуванню Росією військової сили проти українських суден та моряків”, – наголошується у документі.

Також міністри закордонних справ країн G7 закликали ставитись з повагою до міжнародного права, щоб  уникнути подальшого загострення ситуації.

“Ми закликаємо Росію звільнити заарештованих членів екіпажів та судна й утримуватися від перешкоджання законному проходженню кораблів через Керченську протоку”, – заявили глави МЗС G7.

Нагадаємо, що США обговорили російську агресію в Чорному морі з Іспанією та Румунією.

Додамо, США посилили санкції проти Росії через агресію в Україні.