Франція, Німеччина, Італія та Нідерланди уклали альянс для прискорення виробництва вакцини від коронавірусу.

Чотири країни "спільно вивчають різні перспективні ініціативи та ведуть дискусію з різними фармацевтичними компаніями", – заявило в середу, 3 червня, міністерство охорони здоров'я Нідерландів, повідомляє DW.

Метою "Альянсу інклюзивних вакцин" є забезпечення виробництва вакцини в Європі. "Німеччина, Франція, Італія та Нідерланди переконані, що для успішного результату потрібні спільна стратегія та інвестиції", – наголосило міністерство.

Альянс вивчає перспективні ініціативи з розробки вакцин, щоб забезпечити їхню достатню кількість для Євросоюзу та інших країн, зокрема, країн Африки з низьким рівнем доходу. "Альянс також хоче домовитися з фармацевтичними компаніями про те, що вакцина повинна стати широкодоступною для ЄС", – повідомило нідерландське відомство.

За даними ресурсу Worldometers, що відстежує поширення коронавірусної інфекції, станом на 3 червня загалом в цих чотирьох країнах коронавірусом інфікувались 616 тисяч людей, померли від хвороби 76,5 тисячі.

Як повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), у світі вже діють 133 проєкти із розробки вакцини проти коронавірусу.