Таку думку на брифінгу в понеділок висловив директор Інституту Землі в Колумбійському університеті (США), спеціальний радник Генерального секретаря ООН щодо Цілей розвитку тисячоліття Джеффрі Д. Сакс, передає «Укрінформ».

«Угода з МВФ – це добре для України, але цього недостатньо. Якщо на цьому все, то ця допомога сама по собі це не вирішить багатьох проблем. У довгостроковій перспективі потрібно зробити «апгрейд» бізнесу, економічного середовища, якості управління ним... Має бути створене таке середовище, яке приваблюватиме інвестиції», – заявив Сакс.

Фінансова допомога від МВФ, ЄС та інших міжнародних фінансових інститутів допоможе Україні досягти фінансової стабільності під час кризи, однак «не забезпечить економічної трансформації, покращення внутрішнього управління», стверджує американський економіст, який у понеділок обговорив економічні виклики для України та шляхи їх подолання з главою уряду Яценюком.

«Україна повинна прикласти максимум зусиль для того, щоб привабити інвестиції із-за кордону протягом наступних років, аби переорієнтувати та модернізувати українську економіку», – підкреслив Сакс.

При цьому, американський економіст переконаний, що приваблення інвестицій є можливим для України. «Україна має активи, економічний потенціал, привабливий для іноземних інвесторів, якщо економіка буде гарно керуватися», – вважає він.

Як повідомляв «Вголос», українська влада очікує отримати кредитних коштів від міжнародних партнерів на загальну суму у 13,5 млрд доларів.