На цьому він наголосив під час візиту до Подгориці, пише УП із посиланням на RTCG.

«У такі часи ми повинні стояти разом на захисті того, що має для нас значення. Тут, у Європі, ми повинні бути рішучі і безкомпромісні у боротьбі з агресією непередбачуваних країн, тінь яких нависає зі сходу», – сказав політик.

Разом з тим, Пенс вважає, що Росія силою намагається перекроїти міжнародно визнані кордони і, «тут, у Західних Балканах, Росія намагається дестабілізувати регіон, підриваючи демократію, віру в яку ми всі поділяємо».

Віце-президент наголошує, що плани Кремля були зрозумілими ще торік, коли він «за допомогою своїх агентів намагався зірвати вибори у Чорногорії, атакував парламент і навіть намагався вбити прем’єр-міністра, тільки щоб не дозволити Чорногорії приєднатися до НАТО».

Як відомо, торік 16 жовтня в день парламентських виборів у Чорногорії заарештували 20 громадян Сербії, звинувативши їх у плануванні збройних нападів на державні установи.

Опозиційні партії заявили, що вся операція була сфабрикована, і звинуватили тодішнього прем’єра Міло Джукановича у використанні служб безпеки для продовження свого керівництва країною. Перед голосуванням Джуканович заявив, що Росія фінансує опозицію для того, щоб зірвати майбутнє членство Чорногорії у НАТО. У листопаді Міло Джуканович звинуватив проросійську опозицію у безпосередній причетності до сценарію силової зміни влади в країні і його вбивства у день виборів.

 

«Вголос»