Володимир Балух повідомив, що в нього намагаються забрати українське громадянство.

Український політв’язень Володимир Балух написав листа зі штрафного ізолятора колонії у Тверській області РФ. Отриманий лист опублікувала у Facebook активістка Українського культурного центру в Криму Альона Попова.

“Весною, звісно, і не пахне, ні в площині моїх “взаємовідносин” з правосуддям РФ, ні в оточуючій атмосфері вічно холодної камери ШІЗО, з похмуро-суворим пейзажем неба за гратами і ознобом, який не проходить 24/7″, – написав Балух. Також він повідомив, що в нього намагаються забрати українське громадянство, і не пустили консула України, стверджуючи, що він нібито є громадянином РФ, тому що в нього кримська прописка.

Як відомо, ФСБ РФ затримала Балуха в окупованому Криму 8 грудня 2016 року, стверджуючи, що нібито на горищі його будинку знайдено 90 патронів і кілька тротилових шашок.

5 липня 2018 року підконтрольний Росії так званий “Роздольненський райсуд” засудив Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ, порушених за нібито зберігання боєприпасів і побиття начальника ІТТ.

3 жовтня так званий “верховний суд” в Криму після розгляду апеляції скоротив 5-річний термін ув’язнення Балуху до 4 років і 11 місяців. З 29 березня 2019 року Балух перебуває в колонії в м. Торжок Тверської області РФ.

4 квітня українця помістили в штрафний ізолятор, де ув’язнених тримають в суворих умовах на хлібі й воді. Російські тюремники відмовилися приймати посилки з продуктами і речами, аргументувавши тим, що поки ув’язнений перебуває в ШІЗО, посилки і побачення йому не дозволено.