Як повідомляє прес-служба КРУ у Львівській області, згідно з діючим Положенням щодо порядку нарахування заробітної плати, преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам Львівського апеляційного адміністративного суду, розмір місячної премії може складати від 10 до 100 відсотків від нарахованого місячного заробітку. Проте в 2008 році нарахована працівникам суду премія досягала навіть 200 відсотків місячного заробітку.

Позапланова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Львівського апеляційного адміністративного суду проводилась на виконання постанови Печерського районного суду м. Києва.

КРУ також виявило низку інших порушень. Так, всупереч діючому законодавству щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без дотримання встановленої законом процедури судом укладено три договори закупівлі послуг з поточного ремонту приміщень суду, проектно-кошторисної документації та меблів на загальну суму 1587,7 тис.грн., за якими на час ревізії вже виплачено 788,5 тис.грн. державних коштів.

Також виявлено незаконні та нецільові видатки 151,6 тис.грн.: без відповідної постанови президії суду, на основі самого лише наказу голови суду у квітні 2008 року суддям нараховано премію на загальну суму 54,5 тис.грн.. Крім того, працівникам зайво виплачено понад 45 тис.грн. відпускних. Підрядній організації за проведений ремонт приміщень суду зайво сплачено майже 16 тис.грн. Внаслідок завищення процентної ставки зайво перераховано понад 7 тис.грн. у пенсійний фонд тощо.

Ревізори встановили інші порушення фінансової дисципліни. Зокрема, за даними бухгалтерського обліку суду не рахувалося змонтоване у підвальному приміщенні адмінбудинку котельне обладнання та встановлені в приміщеннях суду світильники. Їх вартість, відповідно до проведеної оцінки, склала 84,6 тис.грн. Крім того, не було оприбутковано проектно-кошторисну документацію загальною вартістю 11,9 тис.грн. Натомість вартість безкоштовно отриманих від Державної судової адміністрації України комп’ютерів та програмно-апаратних комплексів було завищено на 38,7 тис.грн., оскільки бухгалтерія суду не врахувала знос вказаних товарно-матеріальних цінностей.

Відповідно до вимог чинного законодавства до апеляційного суду застосовано фінансові санкції - зупинено операції з бюджетними коштами.

Матеріали ревізії передано в Генеральну прокуратуру України.

Нагадаємо, що 3 грудня 2008 року, у Львові співробітники СБУ затримали голову Львівського адміністративного апеляційного суду Ігоря Зварича за підозрою в отриманні хабара. Затримання було результатом спільної операції СБУ та Генеральної прокуратури України. У помешканнях голови Львівського адміністративного апеляційного суду та ще шістьох львівських суддів знайшли 1 млн. дол. та 2 млн. грн.

Натомість суддя Ігор Зварич пояснив, що вилучені кошти – це його власні з дружиною заощадження, а також "посівні гроші", що їх за українською традицією сіють гості під час поселяння у новий дім або офіс. Сам голова Львівського апеляційного суду планував ці кошти передати церкві. Також частина вилучених грошей, за словами Зварича, це зібранні кошти на ремонт приміщення суду.

12 грудня Ігор Зварич покинув територію приватної клініки поблизу Львова і зник у невідомому напрямку.

18 грудня Верховна Рада України дала дозвіл на затримання та арешт Ігоря Зварича. Згодом його оголосили у розшук.

9 березня 2009 року Ігор Зварич був затриманий працівниками підрозділу СБУ «Альфа» у центрі Львова, в будинку, де мешкає його родина. Зараз екс-суддя перебуває у львівському СІЗО.