Ігор Грещук зазначив, що Василь Круць, який працює головним лікарем у лікарні Стрия, не є і не був членом Партії регіонів. Як депутат-мажоритарник, він виявив бажання працювати у фракції Партії регіонів.

Ігор Грещук наголосив, що Львівська облрада має важелі впливу на Василя Круця, позаяк він працює у комунальній сфері.

«Ми маємо прямий адміністративний тиск, про який я говорив раніше. І цей прямий адміністративний тиск полягає у тому, що керівники таких підприємств, які є комунальними у Львівській області, вони сьогодні поставлені в залежність до Львівської обласної ради, бо повноваження по призначенню керівників таких підприємств Львівська обласна рада перебирає на себе, не маючи ні спеціалістів, не маючи ні можливості цю комунальну сферу моніторити і нею управляти, але хочеться впливати на призначення і звільнення людей, які працюють на керівних посадах», – розповів голова фракції ПР у Львівській облраді.

Він додав, що на Василя Круця тиснули і Львівська обласна рада, і Стрийська районна рада.

«Це один з прикладів адміністративного тиску, який здійснювався зі сторони депутатського корпусу Львівської обласної ради, а також депутатів місцевої ради. Це Стрийська районна рада, яка також висловлювала свою стурбованість стосовно мовного закону, але при цьому вимагаючи від людей вчинити певні дії. Одним з таких є наш Круць Василь Олексійович», – повідомив Ігор Грещук.

Він додав, що вихід Василя Круця з фракції Партії регіонів не варто розцінювати як системне явище.

«Це його позиція. І в нас до нього абсолютно ніяких претензій немає. Входити у фракцію чи не входити – це ж справа добровільна. Тому я думаю, що таких випадків більше не буде, і це не є масовий показник, на який розраховували депутати, роблячи тиск і звернення до депутатів нашої фракції і нашої партії. З партійних депутатів не вийшов ні один, і це є факт», – наголосив Ігор Грещук.

Нагадаємо, 13 липня стало відомо, що депутат Львівської обласної ради Василь Круць вирішив вийти з фракції Партії регіонів та перейти у групу позафракційних депутатів. Таке своє рішення Василь Круць мотивував незгодою з прийняттям Верховною Радою Закону України «Про засади державної мовної політики».

Днем раніше, 12 липня, про вихід з фракції Партії регіонів у Львівській міській раді повідомив депутат Ігор Дедишин.

9 липня депутати облради від НРУ Олександр Ганущин і Андрій Корнат повідомили, що НРУ надіслала листа до кожного представника Партії регіонів в місцевих радах Львівщини з проханням вийти з партії, а також оприлюднити своє ставлення щодо ухвалення Закону України «Про засади державної мовної політики».