США в черговий раз закликали Росію повернути контроль над окупованим нею Кримом Україні.

Про це йдеться в комюніке державного секретаря США Майка Помпео, яке 27 лютого опублікувало його відомство, пише "Сегодня".

"П'ять років тому окупація Росією українського Кримського півострова викликала ескалацію російської агресії. Росія намагалася зруйнувати міжнародний порядок, підірвала основні людські свободи і послабила нашу загальну безпеку", – сказано в заяві на сайті Держдепу США.

Помпео нагадав про "цинічну брехню", за допомогою якої Росія виправдовувала свою агресію і маскувала свої спроби анексувати українську територію, а також підкреслив, що застосування Росією сили проти мирного сусіда не повинно допускатися авторитетними державами.

"Сполучені Штати підтверджують свою незмінну позицію: Крим – це Україна і повинен бути повернений під контроль України", – констатував держсекретар.

За його словами, США все ще серйозно стурбовані репресіями, які посилюються з боку російського окупаційного режиму в Криму, в зв'язку з чим закликають Росію звільнити всіх українців, в тому числі членів кримськотатарської громади, які були затримані в помсту за мирний прояв інакомислення.

Помпео нагадав, що протягом п'яти років російська окупаційна влада "без достатніх підстав затримувала і неправомірно засуджувала осіб за мирну протидію окупації".

Крім того, США знову підтвердили підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та пообіцяли зберігати санкції щодо Росії.

"Сполучені Штати будуть зберігати відповідні санкції щодо Росії доти, доки російський уряд не поверне контроль над Кримом Україні і не буде повністю дотримуватися Мінських домовленостей", - йдеться в заяві.