Про це під час прес-конференції повідомив співзасновник громадської ініціативи «Крим SOS» та кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові» Алім Алієв, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, ідея фестивалю зародилася півроку тому, коли більшість активних переселенців зрозуміла, що зациклюватися винятково на соціальних питаннях недостатньо.

Тому кримчани та жителі Донбасу почали інтегруватися в суспільство, яке обрали для життя.

«Фестиваль відбуватиметься в Україні вперше. Тож ми спробуємо здивувати жителів міста різноманітною програмою та майстер-класами. Хочемо показати громаді, що переселенці не завжди просять у держави, вони можуть і давати щось корисне. Тому завдання фестивалю полягає в розвінчанні міфів та стереотипів у головах людей», – пояснив Алім Алієв.

Він додав, що у Львові буде створено експериментальний майданчик, на якому люди будуть дискутувати, ділитися враженнями і відкривати для себе щось нове з кримськотатарської культури і традицій Донбасу.

На думку керівника Західноукраїнського представництва міжнародного фонду «Відродження» Оксани Дащаківської, культурний аспект допоможе зняти проблему порозуміння, що постала у Львові між громадою та переселенцями з Криму і Донбасу.

«Культурна співпраця – це найкращий шлях до порозуміння. Коли митці, письменники та просто творчі люди працюють разом і можуть подивися на проблему з іншого боку, поставити себе на місце іншої людини, плюс – емоційно пережити ту кризу, яка спіткала українців», – зазначила Оксана Дащаківська.

Своєю чергою, начальник управління культури ЛМР Ірина Магдиш запевнила, що нині Львів стає насправді багатокультурним містом.

«Якщо раніше ми лише говорили про багатокультурність Львова, то нині стикнулися з реальністю, у якій є місце і кримським татарам, і жителям Донбасу. Це набагато складніше, ніж написано в книжках, адже це реальні люди зі своїми проблемами», – сказала чиновник.

Ірина Магдиш також пригадала відому теорію, згідно з якою найталановитіші діти народжуються від змішаних шлюбів. «Якщо змішання різних культур і традицій стане початком народження нової дитини, я говорю образно про Україну, то ми матимемо унікальний досвід народження спільних цінностей нашої держави», – підсумувала начальник управління.

Під час фестивалю можна буде відвідати фотовиставку Вікторії Поліщук «Обличчя переселенців», стати учасниками медійних інсталяцій, разом з творчими колективами заспівати кримськотатарських пісень, узяти участь у майстер-класі з гончарного мистецтва, подискутувати з приводу проблемних питань інтеграції переселенців у громадське суспільство Львова.