Журналісти телеканалу НТА вимагають відкрити кримінальне провадження щодо вчинення корупційного правопорушення колишнім головним архітектором Львова, а нині заступником Міністра розвитку громад та територій Юліаном Чаплінським.

Відповідні заяви журналісти подали у Державне бюро розслідувань та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Журналісти стверджують, що діяльність Чаплінського у Львові супроводжувалась сумнівними обставинами, які мають ознаки масштабних корупційних правопорушень.

“Зокрема, у серпні 2015 року Юліан Чаплінський, будучи на посаді начальника управління архітектури Львівської міської ради офіційно представляв на одному із бізнес-форумів компанію “Чаплінський і партнери” – комерційного суб’єкта, який на той момент вів активну підприємницьку діяльність. При цьому, відповідно до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та чинного антикорупційного законодавства, підприємницька діяльність у статусі посадовця міської ради є корупційним правопорушенням та є несумісною.

Окрім цього, у вересні 2015 року по затвердження містобудівних умов та обмежень до тодішнього начальника управління архітектури ЛМР Юліана Чаплінського, за інформацією у ЗМІ, прийшли представники фірми ЖК «Галіція». Підприємці запевняли – вони уже мали розроблений концептуальний план за 60 тисяч гривень, однак головний архітектор скерував їх купувати ще один концептуальний план, та ще й вартістю майже півмільйона гривень“, – йдеться у тексті заяви.

Журналісти зазначають, що у цих фактах наявні істотні ознаки кримінальних правопорушень, зокрема ст. 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою чи службовим становищем посадовою особою, а відтак просять:

1) Внести відомості про вказані в заяві діяння, які мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 Кримінального кодексу України, до єдиного реєстру досудових розслідувань.

2) Розпочати досудове розслідування у порядку, визначеному КПК України.

Нагадаємо, екс-начальника управління архітектури та урбаністики Львова Юліана Чаплінського призначили заступником Міністра розвитку громад та територій 29 вересня 2019 року.